Przeskocz do treści

Mój syn zmarł, a ja nie wiem czy to jego dziecko. Jak mam się tego dowiedzieć?

Twój syn zmarł, a Ty jako babcia opiekujesz się teraz jego dzieckiem? Szukasz wiarygodnego dowodu na to, że faktycznie jest ono z Tobą spokrewnione? Odpowiedzi na to trudne pytanie szukaj w badaniach DNA na pokrewieństwo, które pozwolą określić czy między Wami istnieją więzy rodzinne.

Gdy badane są matka i siostra nieżyjącego mężczyzny

Badanie pokrewieństwa Białystok

Kobieta miała dziecko z mężczyzną, który zmarł jeszcze przed jego narodzinami. Chciała wnieść sprawę o przyznanie alimentów, które miałaby wypłacać babcia dziecka, czyli matka nieżyjącego mężczyzny. Sprawa toczyła się przed sądem.

Pacjent zadał pytanie: Czy ustalenie pokrewieństwa między dzieckiem a jego potencjalną babcią jest możliwe?

Odpowiedź: Jeśli do badania zostałyby włączone dodatkowe osoby, to taka analiza jest jak najbardziej możliwa do przeprowadzenia.

Jakiej metody użyto, aby ustalić pokrewieństwo: W badaniu posłużono się analizą statystyczną. Im więcej osób zostanie włączonych do takiego badania, tym lepiej. Tutaj przebadane zostały aż 4 osoby: matka zmarłego mężczyzny, jego siostra, matka dziecka i oczywiście dziecko. Od wszystkich osób zaangażowanych w test pobrano próbki DNA, a następnie na ich podstawie stworzono indywidualne profile genetyczne. Aby uzyskać odpowiedź na temat pokrewieństwa profile trzeba było jeszcze ze sobą zestawić i obliczyć prawdopodobieństwo z jakim uczestnicy badania mogą należeć do jednej rodziny.

Badanie to z bardzo wysokim prawdopodobieństwem potwierdziło pokrewieństwo między uczestnikami testu.

Kiedy obydwoje rodzice zmarłego ojca są dostępniBadanie pokrewieństwa Białystok

Czytaj cały artykuł >>

 

Warto przeczytać: