Przeskocz do treści

Certyfikaty jakości

Podlaskie Centrum Genetyki LabGen nieprzerwanie podnosi swoje kwalifikacje. Uczestnictwo w programach oraz zdobywanie certyfikatów, nadawanych przez najważniejsze i najbardziej cenione międzynarodowe ośrodki naukowe jest rzeczą ważną dla każdego laboratorium genetycznego. Poddając się obiektywnej ocenie niezależnych instytucji daje gwarancję, że swoją pracę wykonuje z największą starannością, a tym samym, że wydawany wynik jest pewny i wiarygodny.

 

Cer­ty­fikat Inter­na­tional Soci­ety for Foren­sic Genet­ics (ISFG)

Misją Stowarzyszenia Inter­na­tional Soci­ety for Foren­sic Genet­ics (ISFG) jest popularyzacja wiedzy z zakresu badań gene­ty­cznych wykorzystywanych w medycynie sądowej. Certyfikat ISFG, który nadaje ta organizacja jest dokumentem bardzo cenionym w branży medycznej. Posiadanie go stanowi ogromne wyróżnienie dla każdej placówki zajmującej się badaniami DNA. Świadczy o tym, że są one prowadzone w sposób jak najbardziej fachowy.

Cer­ty­fikat GEDNAP

Cer­ty­fikat GEDNAP (Ger­man DNA Pro­fil­ing Group) to kolejny szanowany na całym świecie certyfikat, który potwierdza profesjonalne podejście do analiz genetycznych. Nadają go niemieckie Insty­tuty Krymi­nal­istyki i Medy­cyny Sądowej.

Norma ISO 17025

Laboratorium pracujące zgodnie z normą ISO 17025 będzie laboratorium, któremu można zaufać. Norma przygotowana przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną została stworzona z myślą o wszystkich laboratoriach badawczych. Reguluje ona szereg kwestii odnoszących się do działalności tego typu placówek, a w tym metod badań i ich jakości, przechowywania dokumentacji medycznej, zakupu towarów i usług czy obsługi klienta.

Certyfikat CE

Wymazówki, w które wyposażono wszystkie zestawy do samodzielnego pobierania próbek LabGen zostały wyprodukowane według autorskiego patentu firmy, przez co są oznaczone symbolem CE. Wysokie standardy jakie firma stosuje w procesie ich produkcji zostały potwierdzone przez TÜV CERT/Rheinland – są zgodne z normą DIN/EN/ISO 9001:2000).

Certyfikat z udziału w Sympozjum Genetyków Sądowych

Sympozjum, którego organizatorem była firma Promega zostało poświęcone zoptymalizowanemu podejściu do analizy Y-STR i mtDNA, najnowszym rozwiązaniom stosowanym w genetyce (NGS, zestawy STR, kwantyfikacja) oraz omówienieu najciekawszych przypadków ”case study” z codziennej praktyki laboratoriów.

Cer­ty­fikat Rzetel­ności Pro­gramu Rzetelna Firma

Uczestnictwo w prowadzonym pod patronatem Krajowego Rejestru Długów programie Rzetelna Firma buduje korzystny wizerunek przedsiębiorstwa. Świadczy o jego uczciwości, rzetelności i dotrzymywaniu terminów. Aby wejść do Pro­gramu, a potem otrzymać certyfikat trzeba więc spełniać określone warunki.

Chętnie doradzimy. Zapraszamy do kontaktu

Jesteśmy dostępni od godziny 7.00 do godziny 19.00 w tygodniu oraz od 9.00 do 17.00 w weekendy i święta.