Przeskocz do treści

Test na ojcostwo z mikrośladów

Do testu na ojcostwo można pobrać różne próbki, nie tylko wymazy, ale też mikroślady czyli różne przedmioty na których znajduje się DNA badanej osoby. Wynik badania DNA na ojcostwo jest zawsze tak samo pewny, niezależnie od próbki.

Mikroślady to m.in: włosy wyrwane z cebulkami (min. 5 sztuk) , chusteczka do nosa z wydzieliną, plamy krwi, maszynka do golenia, szczoteczka do zębów, patyczki higieniczne z widoczną woskowiną, niedopałki papierosa, sztućce, szklanki, butelki, słomki, pasek z glukometru, smoczek, gryzak dziecięcy, podpaska i tampon..

.

Więcej na temat niestandardowych próbek, które można poddać analizie dowiedzą się Państwo bezpośrednio od naszych konsultantów. Doradzą również Państwu jakie próbki pobrać i jak je zabezpieczyć. Mogą Państwo porozmawiać także na anonimowym czacie.

Pewny test ojcostwa na podstawie mikrośladów
Badanie ojcostwa z próbek mikrośladowych jest tak samo wiarygodne i pewnie jak badanie wykonane na podstawie wymazu z wewnętrznej strony policzka. Pozwala jednoznacznie potwierdzić lub wykluczyć biologiczne ojcostwo.

Testy na ojcostwo Białystok

Czy wiesz, że…

Mikroślady można przynieść do przychodni w Białymstoku i pobrać od siebie wymaz z policzka na miejscu. Mikroślady mogą być bezpiecznie przesyłane do laboratorium również z zagranicy – zwykle nawet kilkudniowy transport nie wpływa na jakość próbek. Przeczytaj też: test ojcostwa z puszki po napoju?

labgen2

.

Częste pytania o badanie ojcostwa z mikrośladów

 Jak zabezpieczyć i jak przesłać próbki nietypowe
Mikroślady najlepiej jest zebrać mając założone jednorazowe rękawiczki. Należy uważać, aby nie dotknąć miejsc, w których może znajdować się DNA badanej osoby. Jeżeli próbki są mokre (np. plamy krwi) należy pozostawić je do wyschnięcia. Próbki najlepiej umieścić w czystej papierowej kopercie lub sterylnym pojemniku (takim jak na mocz, dostępnym w aptekach) i można odesłać je do nas pocztą wraz z wypełnionym formularzem zlecenia badania.

Czy rodzaj próbek użyty w badaniu ojcostwa ma znaczenie
Człowiek posiada takie samo DNA w różnych komórkach ciała, więc tak naprawdę nie ma znaczenia jakie próbki zostaną użyte. Czułość badania będzie taka sama w przypadku analizy wymazu z policzka, krwi, czy włosów z cebulkami.

Chętnie doradzimy. Zapraszamy do kontaktu

Jesteśmy dostępni od godziny 7.00 do godziny 19.00 w tygodniu oraz od 9.00 do 17.00 w weekendy i święta.