Przeskocz do treści

Badania DNA Detektyw

Bada­nia DNA pozwalają określić od kogo pochodzi dana próbka. Z badań DNA korzysta policja, prokuratura i detek­tywi na całym świecie, np. w celu iden­ty­fikacji osoby podejrzanej. Bada­nia DNA Detek­tyw można użyć do iden­ty­fikacji osóbtestu na zdradę, ustal­e­nia pokrewieństwa (np. siostra-siostra, dziadek-wnuczek) oraz ustal­e­nia ojcostwa (również po śmierci mężczyzny).

Badania DNA z włosów, krwi i innych mikrośladów

W badaniach wykorzystuje się różne próbki, tzw. mikrośladyktóre zaw­ier­ają DNA danej osoby. Mogą to być włosy z cebulkami, maszynka do golenia, szc­zoteczka do zębów, niedopałek papierosa, chus­teczka z katarem, plamy krwi, pasek z glukometru, puszka po napoju, szk­lanka, sztućce i wiele innych.  Więcej o mikrośladach »

Przed zebraniem mikrośladów zalecamy założyć jednorazowe rękawiczki. Mokre próbki, takie jak chusteczka z katarem, należy pozostawić do wyschnię­cia. Mikroślady zabezpiecza się w czys­tej, papierowej  kop­er­cie (opisanej) lub steryl­nym pojem­niku na mocz. Należy przechowywać je w suchym i zacienionym miejscu i w ciągu kilku dni wysłać do lab­o­ra­to­rium.

Metoda badania DNA Detektyw

Badanie DNA prowadzi do ustalenia profilu genetycznego osoby, od której pochodzi dana próbka. Profil genetyczny jest unikalny dla każdego człowieka i dlatego określa sie go „genetycznym odciskiem palca”. Porównuje się go z profilem genetycznym uzyskanym z innej próbki, co pozwala jednoznacznie ustalić, czy próbki pochodzą od jednej i tej samej osoby.


Warto przeczytać:

Chętnie doradzimy. Zapraszamy do kontaktu

Jesteśmy dostępni od godziny 7.00 do godziny 19.00 w tygodniu oraz od 9.00 do 17.00 w weekendy i święta.