Przeskocz do treści

Jak zrobić test zdrady [PORADNIK]

Czym jest test zdrady?

Test zdrady to badanie, które pozwoli Ci sprawdzić wierność Twojej partnerki. Test zdrady umożliwia wykrycie męskiej spermy na dowolnym przedmiocie – najczęściej są to bielizna, pościel, chusteczki itp.

Całe badanie rozpoczyna się etapem określany mianem „detekcji nasienia” – tutaj sprawdzany jest przesłany przedmiot pod kątem obecności nasienia. Drugim etap badania możliwy jest w przypadku uzyskania pozytywnego wyniku detekcji nasienia. Umożliwia on sprawdzenie, od kogo dokładnie pochodzi zabezpieczona sperma.

Krok 1 – przygotuj próbki do badań

Krok 2 – wypełnij formularz

Krok 3 – wyślij próbki oraz formularz na adres laboratorium

Krok 4 – zapłać za badanie

Krok 5 – odbierz wynik i sprawdź czy można badanie rozszerzyć

Krok 1 – przygotuj próbki do badań

Podstawową kwestią przy każdym badaniu genetycznym, tak samo przy teście zdrady jest zdobycie próbek. Zbadamy każdą próbkę. Jeżeli nie masz pojęcia, co mogłoby się nadać do testu zdrady, podpowiadamy, co najczęściej wysyłają nasi Pacjenci!

Jakie próbki wysyłają do nas Pacjenci?

✅ wycięte fragmenty pościeli
✅ bielizna
✅ ubrania
✅ wkładki higieniczne
✅ prezerwatywy
chusteczki

Zdobyte próbki trzeba odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu włóż daną rzecz do papierowej koperty i przechowuj ją w temperaturze pokojowej.

Krok 2 – wypełnij formularz

Po zebraniu odpowiednich próbek do badań następną czynnością, która Cię czeka to wypełnienie formularza zlecenia badania. Na formularzu wystarczy podać swoje dane kontaktowe, zaznaczyć pole „detekcja nasienia”, wybrać formę otrzymania wyniku, zadecydować czy próbka ma trafić do utylizacji oraz na końcu należy złożyć podpis. Wzór formularza udostępniamy poniżej!

 

      Wzór formularza:

Kliknij aby wydrukować formularz

Krok 3 – wyślij próbki oraz formularz na adres laboratorium

Wypełniony formularz badania należy dołączyć do koperty zbiorczej i nadesłać na adres laboratorium wraz z próbkami do badań. Przesyłkę można wysłać poprzez paczkomat, kurierem lub pocztą.

Adres wysyłkowy:

LabGen
ul. Dulęby 7
40-833 Katowice

W razie pytań dot. testu zdrady lub w przypadku jakichkolwiek innych badań zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy chętnie odpowiedzą na każde Wasze pytanie!

Nr tel: 570 423 011
Kontakt mailowy: biuro@labgen.pl

Krok 4 – zapłać za badanie

Ostatnim krokiem jaki należy wykonać przed otrzymaniem wyniku jest opłacenie badania. Za badanie zapłacisz przelewem online lub przez platformę Przelewy24, a także przelewem tradycyjnym!

Koszt detekcji nasienia to 350zł. W przypadku badania express (do 24h!) cena za badanie wynosi 450zł.

Dane do płatności:

LabGen
ul. Bocheńskiego 38 a
40-859 Katowice

Numer rachunku bankowego (mBank): 15 1140 1078 0000 5712 8100 2001

Tytuł przelewu: imię i nazwisko osoby zle­ca­jącej badanie

Dla osób wykonujących przelew z konta zagranicznego:.
iBAN: PL przed nr konta
SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK

Krok 5 – odbierz wynik i sprawdź czy można badanie rozszerzyć

Po opłaceniu badania pozostaje Ci jedynie oczekiwać na wynik badania! W przypadku testu zdrady rezultat badania zostanie udostępniony do 3 dni roboczych od momentu dostarczenia próbek do laboratorium.

Na tym etapie istnieją dwie możliwości – na próbkach zostanie wykryte nasienie albo nie. W przypadku gdy wynik detekcji nasienia jest negatywny, wtedy badanie uważa się za zakończone. Można jedynie dostarczyć kolejną próbkę i na niej sprawdzić nasienie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku Pacjent na możliwość rozszerzenia badania o ustalenie profili genetycznych. Na czym to polega? Profile genetyczne pozwolą ustalić od kogo pochodzi znalezione nasienie. Zwykle mężczyźni decydują się na wysłanie kolejnej próbki – od siebie (zazwyczaj jest to wymaz z policzka). Na tej podstawie dokonuje się analizy porównawczej – z próbki która została przesłana wcześniej i wykryto na niej nasienie wyodrębnia się profil genetyczny, który porównywany jest z profilem pochodzącym z próbki nadesłanej bezpośrednio od zleceniodawcy badania.

Jeżeli oba profile się pokryją tzn. otrzymasz informację, że należą one do tej samej osoby, wtedy do zdrady najprawdopodobniej nie doszło. Jeżeli wynik badania potwierdzi, że uzyskane profile należą do dwóch różnych osób, wtedy istnieje spore ryzyko że partnerka dopuściła się zdrady.

Wykrywanie zdrady przy pomocy testu zdrady to często wykorzystywane rozwiązanie służące jako materiał dowody w sprawach rozwodowych. Badanie zdrady dostarcza wynik, dzięki któremu sąd może unieważnić małżeństwo, orzekając, że jedna ze stron utrzymywała pozamałżeńskie kontakty seksualne. Jako alternatywne rozwiązanie podaje się często skorzystanie z usług detektywistycznych. Warto jednak się nad tym zastanowić, ponieważ detektywi niejednokrotnie za jeden dzień czynności operacyjnych pobierają do 1000zł! Natomiast test zdrady wraz z rozszerzeniem badania o ustalenie profili genetycznych wykonasz w kwocie 1800zł.