Przeskocz do treści

Badanie DNA z maszynki do golenia

przykladowy_wynik_badania_2Materiał genetyczny do testu na ojcostwo może pochodzić z próbek niestandardowych, takich jak maszynka do golenia. Badanie ojcostwa oparte na analizie mikrośladów udzieli pewnej odpowiedzi na pytanie o ojcostwo – jednoznacznie je potwierdzi bądź wykluczy. Zleceniodawca nie musi podawać danych personalnych uczestników badania, przez co ma ono charakter całkowicie anonimowy.

Badanie z ubezpieczeniem próbek… Jako Pacjentowi LabGen przysługuje Ci darmowe ubezpieczenie. Jeśli pierwsza próbka zostanie np. zanieczyszczona lub nie uda się z niej wyizolować dostatecznej ilości DNA, drugą przeanalizujemy dla Ciebie bezpłatnie.

Jak przygotować próbki do analizy

Badanie DNA z maszynki do golenia Zanim przystąpisz do zbierania mikrośladów zalecamy, abyś ubrał jednorazowe rękawiczki. Uchroni to próbki przed zanieczyszczeniem ich Twoim DNA. Aby maszynka do golenia nadawała się do analizy musi być użyta co najmniej kilka razy. Jeśli jest mokra należy ją najpierw dokładnie osuszyć, a potem zabezpieczyć w czystej, papierowej kopercie.

W jaki sposób przechowywać próbki przed wysłaniem ich do badania

Próbkę mikrośladową, taką jak maszynka do golenia należy chronić przed wilgocią, nasłonecznieniem i wysoką temperaturą. Najlepiej trzymać ją w temperaturze pokojowej. Mikroślady nie mają termu ważności,  można je wysłać w dowolnym momencie. Najlepiej zrobić to jednak w jak najkrótszym czasie, czyli do 2-3 dni od pobrania.

Maszynkę do golenia, jak i pozostałe mikroślady można wysłać Pocztą Polską bądź zamówić bezpłatnego kuriera, który po nie przyjedzie. Mikroślady, również maszynki do golenia, są dobrym nośnikiem materiału genetycznego. Prawidłowo zabezpieczonym próbkom nie zaszkodzi nawet kilkudniowy transport, dlatego można je nadsyłać również z zagranicy.

3 kroki do pewnego ustalenia ojcostwa

Po pierwsze kup zestaw do pobrania próbek w domu
Zestaw możesz kupić drogą elektroniczną za pomocą formularza na stronie internetowej KUP TERAZ >> zamówić telefonicznie, e-mailowo lub na czacie. Zestawy są również do nabycia w wybranych aptekach Lista aptek, w których znajdziesz nasze zestawy oraz w Głównym Punkcie Pobrań LabGen w Białymstoku.

Po drugie pobierz próbki i odeślij pocztą lub przynieś bezpośrednio do przychodni
Kopertę z próbkami podpisz i dołącz do niej wypełniony formularz zlecenia badania, następnie włóż wszystko do znajdującej się w zestawie koperty zwrotnej. Formularz zlecenia możemy wysłać też na Twój adres e-mail. Próbki przeznaczone do analizy możesz nadać pocztą, zamówić kuriera po ich odbiór albo przyjść z nimi do przychodni. Jeśli chcesz zamówić darmową usługę kurierską, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 570 423 011

Po trzecie odbierz wynik i dowiedz się kto jest ojcem dziecka
Cała procedura ustalania ojcostwa z użyciem mikrośladów, licząc od chwili przekazania próbek do laboratorium do wydania wyniku wynosi 5-7 dni roboczych. Otrzymasz go w formie papierowego dokumentu, e-mailem, telefonicznie lub na miejscu w placówce w Białymstoku – o sposobie dostarczenia wyniku decydujesz sam, wystarczy, że zaznaczysz preferowaną przez siebie opcję w dokumentach zlecenia. 

labgen2Ekspresowy wynik testu na ojcostwo z mikrośladów! Wynik testu ojcostwa z udziałem maszynki do golenia możemy wystawić już w 48 godzin! Zadzwoń do nas i dowiedź się więcej o Badaniu Express.

Warto przeczytać:

Chętnie doradzimy. Zapraszamy do kontaktu

Jesteśmy dostępni od godziny 7.00 do godziny 19.00 w tygodniu oraz od 9.00 do 17.00 w weekendy i święta.