Przeskocz do treści

Badanie DNA z niedopałka papierosa

przykladowy_wynik_badania_2Materiał biologiczny do badania ojcostwa można pozyskać z próbek niestandardowych, takich jak niedopałek papierosa.Test DNA, w którym użyto próbki mikrośladowej jednoznacznie potwierdzi ojcostwo mężczyzny lub wykluczy go z grona potencjalnych ojców. Osoba zlecająca test na ojcostwo z mikrośladów nie musi podawać imion, nazwisk czy numerów pesel jego uczestników, dzięki czemu mogą oni liczyć na poufność.

Badanie z ubezpieczeniem próbek… Próbki dostarczone przez Pacjentów LabGen podlegają bezpłatnemu ubezpieczeniu od ich uszkodzenia lub zanieczyszczenia.

Jak przygotować próbki do analizy

By próbkę, która posłuży do badania nie zabrudzić własnym DNA, powinno się ją zebrać w jednorazowych rękawiczkach. Niedopałka nie należy trzymać za filtr. Wykorzystując papierosa jako potencjalne źródło DNA należy mieć pewność, że paliła go konkretna osoba. Po osuszeniu (jeśli jest mokry) można go włożyć do czystej, papierowej koperty.

.W jaki sposób przechowywać próbki przed wysłaniem ich do badania

Aż do wysyłki mikrośladom, w tym niedopałkom papierosów należy zapewnić temperaturę otoczenia. Powinno się je również trzymać w suchym miejscu bez dostępu do nadmiernej ilości światła słonecznego. Próbki mikrośladowe w tym niedopałek papierosa można wysłać w dowolnym momencie od pobrania. Najlepiej zrobić to jednak w jak najkrótszym czasie, czyli do 2-3 dni.

Niedopałek papierosa, jak i pozostałe mikroślady można wysłać za pośrednictwem Poczty Polskiej lub też zamówić kuriera, który po nie przyjedzie (usługa bezpłatna). Mikroślady, z niedopałkami papierosów włącznie, są wyjątkowo dobrym nośnikiem materiału genetycznego. Prawidłowo zabezpieczone próbki wytrzymają kilkudniowy transport, dlatego można je nadsyłać z dowolnego miejsca zamieszkania.

3 kroki do pewnego ustalenia ojcostwa

Po pierwsze kup zestaw do pobrania próbek w domu
Zamówienia na zestawy przyjmujemy drogą elektroniczną za pomocą formularza na stronie www KUP TERAZ >> telefonicznie, e-mailowo lub na czacie online. Zestawy są również dostępne w wybranych aptekach Lista aptek, w których znajdziesz nasze zestawy oraz w Głównym Punkcie Pobrań LabGen w Białymstoku.

Po drugie pobierz próbki i odeślij pocztą lub przynieś bezpośrednio do przychodni
Pobrane próbki podpisz i umieść w zaadresowanej kopercie zwrotnej, pamiętając o dołączeniu formularza zamówienia badania.Wszystkie wymagane dokumenty możemy dostarczyć Ci e-mailem. Próbki przeznaczone do analizy możesz wysłać pocztą, zamówić kuriera po ich odbiór albo przynieść  do placówki. Aby zamówić darmową usługę kurierską skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 570 423 011

Po trzecie odbierz wynik i dowiedz się kto jest ojcem dziecka
Wynik testu na ojcostwo z mikrośladów, takich jak niedopałek papierosa jest gotowy po upływie 5-10 dni roboczych, licząc od chwili przekazania próbek do laboratorium. Otrzymasz go w formie papierowego dokumentu, e-mailem, telefonicznie lub na miejscu w placówce w Białymstoku – sposób dostarczenia wyniku wybierasz sam, zaznaczając odpowiednią opcję w dokumentach zlecenia. 

labgen2Szybki wynik testu na ojcostwo z mikrośladów! Badanie DNA z mikrośladów możemy wykonać dla Ciebie w trybie ekspresowym i wydać wynik już w 48 godzin. Zadzwoń do nas i dowiedź się więcej o Badaniu Express.

Warto przeczytać:

Chętnie doradzimy. Zapraszamy do kontaktu

Jesteśmy dostępni od godziny 7.00 do godziny 19.00 w tygodniu oraz od 9.00 do 17.00 w weekendy i święta.