Przeskocz do treści

Badanie DNA z plam krwi na tamponie, podpasce, plastrze, skrawku materiału…

przykladowy_wynik_badania_2Źródłem materiału genetycznego do testu na ojcostwo mogą być próbki niestandardowe, np ślady krwi, zachowane na chusteczce higienicznej, plastrze, tamponie, podpasce, pasku z glukometru czy kawałku tkaniny. Pewność wyniku jest taka sama jak w przypadku testu na ojcostwo z wymazów – badanie jednoznacznie potwierdza bądź wyklucza ojcostwo. Żeby zrealizować test DNA z mikrośladów nie trzeba podawać danych osobowych uczestników badania, gdyż jest ono całkowicie anonimowe.

Badanie z ubezpieczeniem próbek… Wszystkich naszych Pacjentów obejmujemy bezpłatnym ubezpieczeniem. Gdyby z dostarczonej przez Ciebie próbki mikrośladowej nie udało się wyizolować dostatecznej ilości  DNA, albo gdyby uległa ona zanieczyszczeniu czy zniszczeniu, za analizę drugiej nie poniesiesz już żadnych dodatkowych kosztów.

Jak przygotować próbki do analizy

Badanie DNA z plam krwi Do badania użyteczne są ślady krwi zachowane na dowolnej nawierzchni: chusteczce higienicznej, plastrze, tamponie, podpasce, pasku z glukometru czy skrawku tkaniny.  Aby nie doprowadzić do zanieczyszczenia plam krwi własnym DNA, zalecamy zbierać je w rękawiczkach. Mikroślad należy wcześniej wysuszyć, a później umieścić w czystej, papierowej kopercie. Pasek z glukometru można też włożyć do pojemnika na mocz.  

W jaki sposób przechowywać próbki przed wysłaniem ich do badania

Ślady biologiczne takie jak plamy krwi należy przechowywać w suchym, przewiewnym i zaciemnionym pomieszczeniu, w temperaturze pokojowej. Mikroślady nie ulegają przeterminowaniu, a dobrze zabezpieczone próbki mogą leżeć przez jakiś czas. Zalecamy jednak, aby wszystkie pobrane materiały wysłać do analizy w jak najszybciej, najlepiej w ciągu 2-3 dni.

Ślady krwi, jak i pozostałe niestandardowe źródła materiału genetycznego można wysłać do analizy za pośrednictwem tradycyjnej poczty lub kuriera, który przyjedzie po ich odbiór pod dowolny adres zamieszkania. Znajdujące się w mikrośladach DNA potrafi wytrzymać nawet kilkudniowy transport, dlatego próbki tego typu można do nas nadsyłać również z zagranicy.

3 kroki do pewnego ustalenia ojcostwa

Po pierwsze kup zestaw do pobrania próbek w domu
Zestaw możesz kupić przez internet za pomocą formularza dostępnego na stronie naszego serwisu KUP TERAZ >> zamówić telefonicznie, e-mailowo lub na czacie. Możesz go również odebrać w jednej ze współpracujących z nami aptek. Lista aptek, w których znajdziesz nasze zestawy oraz w Głównym Punkcie Pobrań LabGen w Białymstoku.

Po drugie pobierz próbki i odeślij pocztą lub przynieś bezpośrednio do przychodni
Kopertę z próbkami podpisz i dołącz do niej wypełniony formularz zlecenia badania, następnie włóż wszystko do znajdującej się w zestawie koperty zwrotnej. Formularz zlecenia możemy wysłać też na Twój adres e-mail. Próbki przeznaczone do analizy możesz nadać pocztą, zamówić kuriera po ich odbiór albo przyjść z nimi do przychodni. Jeśli chcesz zamówić darmową usługę kurierską, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 570 423 011

Po trzecie odbierz wynik i dowiedz się kto jest ojcem dziecka
Cała procedura ustalania ojcostwa na podstawie mikrośladów, licząc od chwili przekazania próbek laboratorium do wydania wyniku nie przekracza 5-7 dni roboczych. Rezultat badania otrzymasz w postaci papierowego dokumentu, e-mailem, telefonicznie lub na miejscu w placówce w Białymstoku – o sposobie dostarczenia wyniku decydujesz sam, wystarczy, że zaznaczysz preferowaną przez siebie opcję w dokumentach zlecenia. 

labgen2Ekspresowy wynik testu na ojcostwo z mikrośladów! Wynik testu ojcostwa z udziałem plam krwi możemy wystawić już w 48 godzin! Zadzwoń do nas i dowiedź się więcej o Badaniu Express.

Warto przeczytać:

Chętnie doradzimy. Zapraszamy do kontaktu

Jesteśmy dostępni od godziny 7.00 do godziny 19.00 w tygodniu oraz od 9.00 do 17.00 w weekendy i święta.