Przeskocz do treści

Badanie DNA z wydzielin biologicznych

przykladowy_wynik_badania_2Materiał DNA do badania ojcostwa można pozyskać z próbek niestandardowych, takich jak wydzieliny biologiczne, np. ze śladów nasienia czy wydzieliny z pochwy.Test DNA, w którym użyto próbki mikrośladowej jednoznacznie potwierdzi ojcostwo mężczyzny lub wykluczy go z grona potencjalnych ojców. Osoba zlecająca test na ojcostwo z mikrośladów nie musi podawać imion, nazwisk czy numerów pesel jego uczestników, dzięki czemu badanie ma charakter poufny (anonimowy).

Badanie z ubezpieczeniem próbek… Próbki dostarczone przez Pacjentów LabGen podlegają bezpłatnemu ubezpieczeniu. Jeśli pierwsza próbka ulegnie zniszczeniu, zabrudzeniu, lub jeśli nie uda się z niej uzyskać wystarczającej ilości DNA, druga próbka zostanie przebadana za darmo.

Jak przygotować próbki do analizy

Badanie DNA z wydzielin biologicznych, np. spermyBy próbkę, która posłuży do badania nie zanieczyścić własnym DNA, powinno się ją zebrać w jednorazowych rękawiczkach. Wydzieliny można nanieść na czystą, nienasączoną, ani nienawilżoną niczym chusteczkę. Po osuszeniu próbki (jeśli jest mokra) należy ją zabezpieczyć w czystej, papierowej kopercie.

.W jaki sposób przechowywać próbki przed wysłaniem ich do badania

Przed wysłaniem mikrośladów, w tym wydzielin biologicznych, takich jak sperma należy im zapewnić temperaturę otoczenia. Powinno się je również trzymać w suchym miejscu bez dostępu do nadmiernej ilości światła słonecznego. Próbki mikrośladowe, takie jak wydzieliny biologiczne można wysłać w dowolnym momencie od pobrania. Najlepiej zrobić to jednak w jak najkrótszym czasie, czyli do 2-3 dni.

Wydzieliny biologiczne, jak i pozostałe mikroślady można wysłać za pośrednictwem Poczty Polskiej lub też zamówić kuriera, który po nie przyjedzie (usługa bezpłatna). Mikroślady, z wydzielinami biologicznymi włącznie, są wyjątkowo dobrym nośnikiem materiału genetycznego. Prawidłowo zabezpieczone próbki wytrzymają kilkudniowy transport, dlatego można je nadsyłać z dowolnego miejsca zamieszkania.

3 kroki do pewnego ustalenia ojcostwa

Po pierwsze kup zestaw do pobrania próbek w domu
Zamówienia na zestawy można składać drogą elektroniczną za pomocą formularza na stronie www KUP TERAZ >> telefonicznie, e-mailowo lub na czacie online. Zestawy są również do kupienia w wybranych aptekach Lista aptek, w których znajdziesz nasze zestawy oraz w Głównym Punkcie Pobrań LabGen w Białymstoku.

Po drugie pobierz próbki i odeślij pocztą lub przynieś bezpośrednio do przychodni
Pobrane próbki podpisz i włóż do zaadresowanej koperty zwrotnej, pamiętając o dołączeniu formularza zamówienia badania.Wszystkie wymagane dokumenty możemy wysłać Ci e-mailem. Próbki przeznaczone do analizy możesz nadać pocztą, zamówić kuriera po ich odbiór albo przyjść z nimi do przychodni. Jeśli chcesz zamówić darmową usługę kurierską skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 570 423 011

Po trzecie odbierz wynik i dowiedz się kto jest ojcem dziecka
Wynik testu na ojcostwo z mikrośladów, takich jak wydzieliny biologiczne wydajemy w 5-10 dni roboczych, licząc od chwili przekazania próbek do laboratorium. Otrzymasz go w formie papierowego dokumentu, e-mailem, telefonicznie lub na miejscu w placówce w Białymstoku – sposób dostarczenia wyniku wybierasz sam, zaznaczając odpowiednią opcję w dokumentach zlecenia. 

labgen2Szybki wynik testu na ojcostwo z mikrośladów! Badanie DNA z mikrośladów możemy wykonać dla Ciebie w trybie ekspresowym i wydać wynik już w 48 godzin. Zadzwoń do nas i dowiedź się więcej o Badaniu Express.

Warto przeczytać:

Chętnie doradzimy. Zapraszamy do kontaktu

Jesteśmy dostępni od godziny 7.00 do godziny 19.00 w tygodniu oraz od 9.00 do 17.00 w weekendy i święta.