Przeskocz do treści

Badanie DNA ze smoczka dziecięcego, gryzaka lub balonika…

przykladowy_wynik_badania_2Badanie ojcostwa można przeprowadzić z udziałem niestandardowych źródeł DNA, np. smoczka i gryzaka dziecięcego lub nadmuchiwanego wcześniej balonika. Czułość metody, a tym samym pewność wyniku jest taka sama jak w przypadku testu na ojcostwo z wymazów – badanie jednoznacznie potwierdza bądź wyklucza ojcostwo. Żeby zrealizować test DNA z mikrośladów nie trzeba podawać danych osobowych jego uczestników, gdyż jest on badaniem w pełni anonimowym.

Badanie z ubezpieczeniem próbek… Wszystkich naszych Pacjentów obejmujemy bezpłatnym ubezpieczeniem. Gdyby z dostarczonej przez Ciebie próbki mikrośladowej nie udało się wyizolować dostatecznej ilości  DNA, albo gdyby uległa ona zanieczyszczeniu czy zniszczeniu, za analizę drugiej nie poniesiesz już żadnych dodatkowych opłat.

Jak przygotować próbki do analizy

Badanie DNA ze smoczka, gryzaka dziecięcego, balonikaAby nie doprowadzić do zanieczyszczenia mikrośladów własnym DNA, zalecamy zbierać je w dołączonych do zestawu jednorazowych rękawiczkach. Przedmiotów wybranych do badanie nie należy trzymać w miejscach, gdzie potencjalnie może znajdować się DNA (gumka smoczka, ustnik balonika). Zebrane próbki można umieścić w czystej, papierowej kopercie lub sterylnym pojemniku na mocz, do nabycia w aptece.

W jaki sposób przechowywać próbki przed wysłaniem ich do badania

Ślady biologiczne należy przechowywać w suchym, przewiewnym i zaciemnionym pomieszczeniu, w temperaturze pokojowej. Nie wyznaczamy terminu, w którym mikroślady powinny do nas trafić. Zalecamy jednak, aby wszystkie pobrane materiały wysłać do analizy jak najszybciej, najlepiej w ciągu 2-3 dni od ich zebrania.

Mikroślady, takie jak smoczek i gryzak dziecięcy czy balonik można wysłać do analizy za pośrednictwem tradycyjnej poczty lub kuriera, który przyjedzie po ich odbiór pod dowolny adres zamieszkania. Znajdujące się w mikrośladach DNA potrafi wytrzymać nawet kilkudniowy transport, dlatego próbki tego typu można do nas nadsyłać również z zagranicy.

3 kroki do pewnego ustalenia ojcostwa

Po pierwsze kup zestaw do pobrania próbek w domu
Zestaw możesz kupić przez internet za pomocą formularza dostępnego na stronie naszego serwisu KUP TERAZ >> zamówić telefonicznie, e-mailowo lub na czacie. Możesz go również odebrać w jednej ze współpracujących z nami aptek. Lista aptek, w których znajdziesz nasze zestawy oraz w Głównym Punkcie Pobrań LabGen w Białymstoku.

Po drugie pobierz próbki i odeślij pocztą lub przynieś bezpośrednio do przychodni
Kopertę z próbkami podpisz i dołącz do niej wypełniony formularz zlecenia badania, następnie włóż wszystko do znajdującej się w zestawie koperty zwrotnej. Formularz zlecenia możemy wysłać też na Twój adres e-mail. Próbki przeznaczone do analizy możesz nadać pocztą, zamówić kuriera po ich odbiór albo przyjść z nimi prosto do placówki. Jeśli chcesz skorzystać z bezpłatnej usługi kurierskiej, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 570 423 011

Po trzecie odbierz wynik i dowiedz się kto jest ojcem dziecka
Cała procedura ustalania ojcostwa na podstawie mikrośladów, licząc od chwili przekazania próbek laboratorium do wydania wyniku nie przekracza 5-7 dni roboczych. Rezultat badania otrzymasz w postaci papierowego dokumentu, e-mailem, telefonicznie lub na miejscu w placówce w Białymstoku – o sposobie dostarczenia wyniku decydujesz sam, wystarczy, że zaznaczysz preferowaną przez siebie opcję w dokumentach zlecenia. 

labgen2Ekspresowy wynik testu na ojcostwo z mikrośladów! Wynik testu ojcostwa z udziałem gryzaków, smoczków dziecięcych i baloników możemy wystawić już w 48 godzin! Zadzwoń do nas i dowiedź się więcej o Badaniu Express.

Warto przeczytać:

Chętnie doradzimy. Zapraszamy do kontaktu

Jesteśmy dostępni od godziny 7.00 do godziny 19.00 w tygodniu oraz od 9.00 do 17.00 w weekendy i święta.