Przeskocz do treści

Badanie DNA ze zużytej chusteczki higienicznej

przykladowy_wynik_badania_2Materiał DNA do badania na ojcostwo można otrzymać z próbek niestandardowych, takich jak zużyta chusteczka higieniczna (z katarem).Test DNA, w którym wykorzystano próbkę mikrośladową jednoznacznie potwierdzi ojcostwo mężczyzny lub wykluczy go z grona potencjalnych ojców. Osoba zlecająca test na ojcostwo z mikrośladów nie musi podawać imion, nazwisk czy numerów pesel jego uczestników, dzięki czemu całe badanie ma charakter poufny (anonimowy).

Badanie z ubezpieczeniem próbek… Próbki dostarczone przez Pacjentów LabGen objęte są bezpłatnym ubezpieczeniem. Jeśli pierwsza próbka ulegnie zniszczeniu, zabrudzeniu, lub jeśli nie uda się z niej uzyskać wystarczającej ilości DNA, kolejna próbka zostanie przebadana za darmo.

Jak przygotować próbki do analizy

Badanie DNA z chusteczki z kataremAby nie przenieść na próbkę mikrośladową swojego DNA, przed jej zebraniem powinno się ubrać jednorazowe rękawiczki. Chusteczka przeznaczona do badania nie powinna być nasączana ani nawilżana żadną substancją. Po dokładnym osuszeniu próbki (jeśli jest mokra) można ją zabezpieczyć w czystej, papierowej kopercie.

.W jaki sposób przechowywać próbki przed wysłaniem ich do badania

Przed wysłaniem mikrośladów do laboratorium, w tym chusteczki z katarem, powinno się je trzymać w temperaturze pokojowej, w suchym i zaciemnionym miejscu. Próbki mikrośladowe, takie jak zużyte chusteczki higieniczne można wysłać w dowolnym momencie od pobrania. Zalecamy jednak, aby zrobić to jak najszybciej, najlepiej w przeciągu 2-3 dni.

Chusteczki higieniczne z katarem, jak i pozostałe mikroślady można wysłać Pocztą Polską bądź zamówić bezpłatnego kuriera, który po nie przyjedzie.  Mikroślady, również chusteczki z wydzieliną z nosa, są dobrym nośnikiem materiału genetycznego. Prawidłowo zabezpieczonym próbkom nie zaszkodzi nawet kilkudniowy transport, dlatego można je nadsyłać również z zagranicy.

3 kroki do pewnego ustalenia ojcostwa

Po pierwsze kup zestaw do pobrania próbek w domu
Zestaw możesz kupić drogą elektroniczną za pomocą formularza na stronie internetowej KUP TERAZ >> zamówić telefonicznie, e-mailowo lub na czacie. Zestawy są również do nabycia w wybranych aptekach Lista aptek, w których znajdziesz nasze zestawy oraz w Głównym Punkcie Pobrań LabGen w Białymstoku.

Po drugie pobierz próbki i odeślij pocztą lub przynieś bezpośrednio do przychodni
Kopertę z próbkami podpisz i dołącz do niej wypełniony formularz zlecenia badania, następnie włóż wszystko do koperty zwrotnej dołączonej do zestawu. Formularz zlecenia możemy wysłać też na Twój adres e-mail. Próbki przeznaczone do analizy możesz nadać pocztą, zamówić kuriera po ich odbiór albo przyjść z nimi do przychodni. Jeśli chcesz zamówić darmową usługę kurierską, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 570 423 011

Po trzecie odbierz wynik i dowiedz się kto jest ojcem dziecka
Cała procedura ustalania ojcostwa z użyciem mikrośladów, licząc od chwili przekazania próbek do laboratorium do wydania wyniku wynosi 5-7 dni roboczych. Otrzymasz go w formie papierowego dokumentu, e-mailem, telefonicznie lub na miejscu w placówce w Białymstoku – o sposobie dostarczenia wyniku decydujesz sam, wystarczy, że zaznaczysz odpowiednią opcję w dokumentach zlecenia. 

labgen2Szybki wynik testu na ojcostwo z mikrośladów! Badanie DNA z mikrośladów możemy wykonać dla Ciebie w trybie ekspresowym i wydać wynik już w 48 godzin. Zadzwoń do nas i dowiedź się więcej o Badaniu Express.

Warto przeczytać:

Chętnie doradzimy. Zapraszamy do kontaktu

Jesteśmy dostępni od godziny 7.00 do godziny 19.00 w tygodniu oraz od 9.00 do 17.00 w weekendy i święta.