Przeskocz do treści

Badanie na ojcostwo z gumy do żucia

przykladowy_wynik_badania_2Materiał genetyczny do testu na ojcostwo może pochodzić z próbek niestandardowych, takich jak guma do żucia. Badanie ojcostwa wykonane na podstawie tzw. mikrośladów jednoznacznie potwierdzi lub wykluczy mężczyznę jako biologicznego ojca dziecka. Ponieważ jest to badanie całkowicie anonimowe, zleceniodawca nie musi podawać danych osobowych jego uczestników.

Badanie z ubezpieczeniem próbek… Jako Pacjent LabGen zostajesz objęty darmowym ubezpieczeniem. Jeśli pierwsza próbka ulegnie np. zanieczyszczeniu, drugą przeanalizujemy dla Ciebie bezpłatnie.

Jak przygotować próbki do analizy

badanie na ojcostwo z gumy do żucia Żeby nie przenieść własnego DNA na próbkę, która posłuży do badania, najlepiej przed jej zebraniem nałożyć na dłonie jednorazowe rękawiczki. Guma powinna być żuta nie krócej niż kilka minut. Próbka mikrośladowa nie może być mokra, dlatego powinna zostać dokładnie osuszona, a następnie umieszczona w jałowym, zamykanym od góry kubeczku na mocz.

W jaki sposób przechowywać próbki przed wysłaniem ich do badania

Aż do wysyłki gumę do żucia należy przechowywać w temperaturze otoczenia. Powinno się ją również chronić przed wilgocią i nadmiernym nasłonecznieniem. Próbki mikrośladowe, w tym gumę do żucia, można wysłać w dowolnym momencie. Najlepiej zrobić to jednak w jak najkrótszym czasie, czyli do 2-3 dni od pobrania.

Próbki mikrośladowe, takie jak guma do żucia można wysłać tradycyjną pocztą lub zamówić bezpłatnego kuriera po ich odbiór. Są one na tyle wytrzymałym nośnikiem DNA, że nawet kilkudniowy transport nie wpłynie na ich jakość.

3 kroki do pewnego ustalenia ojcostwa

Po pierwsze kup zestaw do pobrania próbek w domu
Zamówienia na zestawy przyjmujemy drogą elektroniczną za pomocą formularza na stronie internetowej KUP TERAZ >> telefonicznie, mailowo lub na czacie. Zestawy są również do nabycia w wybranych aptekach Lista aptek, w których znajdziesz nasze zestawy oraz w przychodni w Białymstoku.

Po drugie pobierz próbki i odeślij pocztą lub przynieś bezpośrednio do przychodni
Pobrane próbki podpisz i wraz z dokumentami zamówienia badania umieść w zaadresowanej kopercie zwrotnej. Dokumenty potrzebne do zlecenia testu na ojcostwo możemy dostarczyć Ci e-mailem. Wszystkie materiały możesz wysłać pocztą, zamówić kuriera po ich odbiór albo przynieść prosto do placówki. Aby zamówić darmową usługę kurierską zadzwoń do nas na numer telefonu: 570 423 011

Po trzecie odbierz wynik i dowiedz się kto jest ojcem dziecka
Wynik testu na ojcostwo z mikrośladów, takich jak guma do żucia wystawiamy po upływie 5-10 dni roboczych, od momentu przekazania próbek do laboratorium. Otrzymujesz go w wybrany przez siebie sposób: osobiście w przychodni, listem poleconym, e-mailem lub telefonicznie.

labgen2Ekspresowy wynik testu na ojcostwo mikrośladów! Wynik testu ojcostwa na podstawie gumy do żucia możemy wystawić już w 48 godzin! Zadzwoń do nas i dowiedź się więcej o Badaniu Express.

Warto przeczytać:

Chętnie doradzimy. Zapraszamy do kontaktu

Jesteśmy dostępni od godziny 7.00 do godziny 19.00 w tygodniu oraz od 9.00 do 17.00 w weekendy i święta.